Mondja valaki, hogy csak emlegetni kell az ördögöt, és megjelenik, ríttam itt a behavazásról meg ilyenek, no alig, hogy elindultunk, és máris havas tájakon vezetett az utunk.
Otthon még csak esett az eső, de Brno környékén már fehérek voltak a fák, a mezők. Az első megállónk Telc városában volt. Telc egy gyönyörű kisváros, barokk főtérrel,színes, változatos oromzatokkal a tizenhatodik századból. A főtér végén ott a vár, vastag falai közt kultúrcentrum, vendéglő.
Mivel már három óra elmúlt, a Svejk vendéglőbe tértünk be, aholis Dub hadnagy kedvencét, meg hasonló ételeket ettünk, egészen jókat knédlivel, káposztával, igazi cseh módra.
Mire Plzenhez értünk, már centikkel lehetett mérni a hó vastagságát, a hó a fákon is megmaradt, még reggelre is, egészen addig, amíg a nap fel nem oszlatta a ködpárnát a tájról. A városból nem sok látszott már, az óraállítás miatt az utolsó két órát töksötétben tettük meg, még megálltunk egy boltnál a város szélén, elvégre nem hozhatunk sört otthonról, halomra fődet? A szomszéd kisváros sörfőzdéjéről még lesz szó, most elég annyi, hogy Chodovar sört kerestünk és kaptunk, amivel kihúztuk valahogy az estét a társasjáték alatt lefekvésig.
Reggel felkerekedtünk, az első úticél a SOOS Nemzeti Park volt, pár tíz kilométerre északra, közvetlenül a német határon. Voltam már itt huszonöt éve, azóta a park nem sokat változott, a körítése annál inkább: kisvonat jár a nagyvasúttól a park bejáratáig, állatkertet nyitottak, és - a
A múzeum fő attrakciója két hatalmas makett-dínó, egy T-rex, és egy kisebb, amelyik a Jégkorszak 2. ősteknőseinek bugyuta ábrázatára emlékeztető képpel bámul támadójára, vélhetőleg azon törve a fejét, mit akarhat tőle ez a hatalmas jószág.
és a falon körben
A természetvédelmi terület néhányszor tíz hektáron, egy kiszáradt tófenéken terül el, és jellegzetes vulkáni utóműködést, mofettákat, azaz széndioxidos forrásokat, iszapfortyogókat lehet látni benne, egy helyen kénes kiválásokkal. Meglehetősen látszott a szárazság itt is, a mocsaras
amelyben olyan erővel bugyog fel a gáz, hogy (mini Bermuda-háromszögként) a víz felhajtóereje minimálisra csökkent, a száraz falevél darab kőként süllyedt el benne. A táj egyébként varázslatos volt, mert a pára még ott ült a mélyebb, árnyékosabb részeken, a zúzmara hosszú szálai mutatták az éjszakai szélirányt, de a nap már próbált átsütni a ködön.
A hó pedig ropogott a talpunk alatt...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.